fakultety

Semestr zimowy 2018/2019

8:15-9:00 „Taniec- połamaniec”

Prowadząca: Klaudia i Petra

Wiele uczennic i uczniów naszej szkoły doskonale radzi sobie z wykonywaniem układów tanecznych. Dlatego zapraszamy Was na zajęcia, na których Klaudia roztańczy cały tydzień! Jeśli lubisz muzykę i choreografię – te poranki są dla Ciebie!

15:30- 17:00 Fajerwerki u Werki!

Prowadząca: Weronika Tęga

Moja propozycja to projekty, doświadczenia czy zadania problemowe łączące dziedziny matematyki, inżynierii, technologii i innych przedmiotów ścisłych. Będziemy budować, wymyślać, sprawdzać przy pomocy prostych materiałów. Będę się opierać na pomysłach na zajęcia STEM.

15:30-17:00 Otwarty Kwadrat

Prowadząca: Karolina (plastyczka, architekt)

Pracownia działań przestrzennych, w której liczy się nie gust, lecz gest – dlatego będziemy działać z rozmachem! Zapraszam wszystkich tych, których cieszy twórczość bez pędzla i kredki oraz tych, którzy chcą wyjść poza ramy!

8:15-9:00  „Mój sprytny umysł – zajęcia matematyczne”

Prowadząca: Marta (matematyczka)

Na zajęciach „Mój sprytny umysł” będziemy rozwiązywać łamigłówki, poznawać sprytne metody liczenia pochodzące z różnych zakątków świata, mierzyć się z ciekawymi zagadnieniami matematycznymi wykraczającymi poza program szkolny. Nie zabraknie zabaw matematycznych, treningu koncentracji i logicznego myślenia. Wszystko, aby nasze mózgi stawały się coraz sprytniejsze!

8:15-9:00 SPACE ODDITY

Prowadzący: Piotr (polonista, krytyk sztuki)

Podczas porannych spotkań wspólnie słuchamy muzyki. Zaczynamy od klasyki rocka (The Rolling Stones, The Beatles, David Bowie i okolice), potem zawędrujemy w rewiry jazzowe, a później zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi. Po odsłuchu rozmawiamy – dzielimy się wrażeniami, interpretujemy, sięgamy do tekstu i do koncepcji graficznych. Nasz spotkania mogą być pretekstem do kontynuowania tematów muzycznych i okołomuzycznych (tekst, obraz) na innych zajęciach, np. na angielskim, polskim i plastyce. Startujemy z Davidem Bowiem, stąd nazwa zajęć – Space Oddity. Ground Control to Major Tom…

15:30-17:00 Niezłe (Za)mieszanie!

Prowadzące: Natalia i Petra

W naszej szkole uwielbiamy gotować. Dlatego zapraszamy Was na kolejną odsłonę warsztatów kulinarnych. Tym razem w wielką podróż po małej O!Megowej kuchni zabiorą Was Natalia i Petra. Przygotowały cztery warsztaty kulinarne, z których na pewno wyjdziecie nieźle za-mieszani!

15:30-16:45 Jak Mickey Mouse został ikoną popkultury

Prowadząca: Julia

18 listopada, Mickey Maus kończy 90 lat. Ten zacny jubilat opowie nam na kolejnych zajęciach jak został najpopularniejszą myszą świata, dlaczego spodobał się Hitlerowi i co robił podczas II wojny światowej. Będzie naszym przewodnikiem po świecie filmów animowanych ich historii i sposobie tworzenia. Zajęcia połączą wiedzę z dziedziny historii, kulturoznawstwa, filmoznawstwa i plastyczne.

8:15-9:00  Otwarty Kwadrat

Prowadząca: Karolina (plastyczka, architekt)

15:30-17:00 Noga fika by Weronika!

Prowadząca: Weronika (trenerka)

Nie ma nic lepszego niż porządna dawka tenisa na koniec dnia! Zawsze, gdy pogoda pozwoli będziemy doskonalić tenisa. Kiedy będzie padało lub będzie zbyt mroźno- zrealizujemy zajęcia sportowe w sali z elementami różnych dyscyplin: judo, joga, stretch i in. Uwaga: jeśli chcesz być na zajęciach, zadbaj o odpowiedni strój: dres na zajęcia na korcie, spodnie/legginsy na zajęcia w sali. Pierwszy trening 4.10

15:30-17:00 OK COMPUTER

Prowadzący: Piotr (polonista)

W 1997 roku brytyjska grupa Radiohead wydała przełomową płytę OK Computer. Przełomową, bo wcześniej w dobrym tonie było mówić, że komputery nie są OK. A jednak są. U nas również, także wśród humanistów. W piątki po południu będziemy wspólnie pracować nad szkolnym blogiem. Będziemy publikować na nim i efekty naszych wtorkowych spotkań muzycznych, i wszelakie formy literackie, którymi zapragniemy podzielić się ze światem, i różnego typu prace powstałe w ciągu całego tygodnia na zajęciach (np. podczas spotkań kółka plastycznego). W ten sposób nasze prace nie przepadną, a my postawimy pierwsze kroki w świecie internetu – będziemy zarządzać stroną i popularyzować ją poprzez kanały social media.

15:30-16:45 Sklepik Szkolny

Prowadząca: Alicja) – fakultet dla uczniów od 4 klasy do liceum

Chodzenie do sklepu to może być frajda, ale prowadzenie sklepu to frajda jeszcze większa! Dlatego uruchamiamy działalność sklepu szkolnego! Połączymy wiedzę ekonomiczną, kompetencje życia codziennego i działanie na rzecz społeczności szkoły. Czekają Was trudne wyzwania matematyczne, ale też robienie zakupów w hurtowni i prowadzenie szkolnego stoiska. Biznes to odpowiedzialna sprawa- zapisz się, jeśli chcesz tę odpowiedzialność na siebie przyjąć! PS. Potrzebujemy też ludzi do działu reklamy 🙂

dzieci

Co na to dzieci?

O!MEGA jest szkołą w której czuje się swobodnie i bezstresowo. Nauczyciele są tutaj dobroduszni i otwarci. Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób, mówiąc to mam na myśli świetną metodykę pracy nauczycieli, wiąże się to również z dużą ilością spontanicznych wyjść oraz wycieczek związanych z przerabianym aktualnie materiałem. Uważam to za bardzo atrakcyjne. Oczywiście obowiązuje zakres materiału i obowiązków, które trzeba zrealizować, ale jest to jakby rzecz drugoplanowa. Pójście do tego liceum zmieniło moje postrzeganie szkoły i uświadomiło, że można traktować ją faktycznie jako drugi dom

Lubimy O!MEGĘ za to, że: razem fajnie się bawimy (Piotr), nie ma zadań domowych (Piotr), bawimy się na matmie w różne zabawy matematyczne (Tymek), razem robimy w książkach (Karol), poznajemy nowe litery i są fajni nauczyciele (Matylda), są smaczne obiady (Lili), są fajne długie przerwy (Maria).

Aleksy (klasa Science)

Grupa 0-1

Mówili o nas

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?