przedszkole

Przedszkole w O!Mega Szkole

O!MEGA przedszkole to miejsce, w którym równowaga między aktywnością a odpoczynkiem, nauką a zabawą, kontaktem z naturą a kontaktem z rówieśnikami łączy się w rozwijającą, przyjazną dla dzieci całość.

Pełnymi garściami

W małej grupie dzieci od 2,5 do 5 lat O!MEGA przedszkolaki wspólnie z nauczycielem chłoną świat wszystkimi zmysłami i zdobywają kompetencje, które będą solidnym fundamentem na całe życie. To ten etap O!MEGA Szkoły, w którym przyswajamy nie tylko umiejętność czytania, pisania i liczenia, ale przede wszystkim uczymy się samodzielności, wspólnego pokonywania trudności, wyrażania swoich potrzeb, szanowania zdania innych i „sprawdzania” siebie w różnych zadaniach i wyzwaniach.

Zwyczaje

W O!MEGA przedszkolu wiemy, jak ważne w codzienności małych dzieci są rytuały, stałe punkty, balans między szaleństwami w gronie rówieśników a kontrolowaną „nudą”, kontakt z przyrodą i brak monotonii. U nas każdy tydzień jest inny i niesie nowe przygody, ale ich układ pozwala zauważyć wszystkim znane i bliskie punkty wspólne. Codziennie jemy wspólnie posiłki, spędzamy min. 60 minut na dworze (niezależnie od pogody) i możemy skorzystać ze strefy ciszy, w której odpoczywanie od zbyt dużej ilości bodźców jest ogromną przyjemnością!

Dlaczego nie?

Dodatkowo O!MEGA przedszkolaki uczą się zupełnie „dorosłych” rzeczy, bo żaden temat nie jest dla nich za trudny. Noc bez rodziców (ale z rówieśnikami!) w przedszkolu, poznawanie ciekawostek na temat miejskiej architektury, rozmowa z nauczycielem angielskiego, który nie rozumie ani słowa po polsku, czy zajęcia z anatomii człowieka pozwalają maluchom na sprawdzanie swoich możliwości w obszarach, które najczęściej są zarezerwowane dla dużo starszych dzieci.

Projektantka młodych umysłów

Karolina (nauczycielka w O!MEGA przedszkolu) pracując w małej grupie dzieci ma możliwość indywidualnego dobierania zajęć i aktywności do potrzeb swoich podopiecznych. Dużo uwagi poświęca na budowanie relacji w grupie, dba o rozwój motoryczny małych uczniów, zachęca dzieci do jak najczęstszego kontaktu z przyrodą i sztuką i, jako architektka, czuwa nad estetyką i przyjaznym wyglądem przestrzeni, w której na co dzień przebywają O!MEGA przedszkolaki.

O!Mega to ''szkoła zasilana relacjami''

Działanie

Doświadczamy, wyjeżdżamy, projektujemy, eksperymentujemy - kształcimy kompetencje niezbędne do życia w świecie ciągłych zmian

Frajda

Wierzymy, że edukacja ma sens tylko jeśli daje radość!

Mówili o nas

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?