liceum

Liceum w O!Mega Szkole

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące O!MEGA powstało w 2017 roku. Pilotażowa klasa SCIENCE poświęcona jest w całości kształtowaniu w licealistach umiejętności przełożenia wiedzy teoretycznej na praktyczne jej wykorzystanie.

Otwieramy szeroko okna na świat

Lekcje O!MEGA licealistów odbywają się w równej proporcji w klasach O!MEGA Szkoły i laboratoriach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na poznańskim Morasku, a umiejętności, które zdobywają, mogą sprawdzić podczas praktyk uczniowskich w partnerskich firmach i instytucjach. Tworząc klasę o jasno ukierunkowanym profilu zależało nam na tym, by jak najlepiej przygotować młodych ludzi do błyskawicznie zmieniających się realiów rynku i wyzwań, jakie stawia przed pracownikami gospodarka high-tech. Absolwent O!MEGA Liceum zdobędzie niezbędną wiedzę i umiejętności by kontynuować swoją ścieżkę edukacyjną na kierunkach technicznych, projektowych, medycznych i badawczych.

MAT-FIZ-BIOL-CHEM

Od pierwszej klasy na poziomie rozszerzonym występują matematyka, chemia, biologia i fizyka. Ogromną wagę przywiązujemy również do języków obcych – licealiści uczą się angielskiego i hiszpańskiego (lekcje prowadzą native speakerzy), z dużym naciskiem na słownictwo techniczne i biznesowe. Siatka godzin z przedmiotów kierunkowych kształtuje się następująco:

matematyka – 4h
fakultet matematyczny – 3h
chemia – 3h
laboratorium biochemiczne – 3h
fizyka – 3h
biologia – 3h

dzieci

Co na to uczniowie?

O!MEGA jest szkołą w której czuje się swobodnie i bezstresowo. Nauczyciele są tutaj dobroduszni i otwarci. Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób, mówiąc to mam na myśli świetną metodykę pracy nauczycieli, wiąże się to również z dużą ilością spontanicznych wyjść oraz wycieczek związanych z przerabianym aktualnie materiałem. Uważam to za bardzo atrakcyjne. Oczywiście obowiązuje zakres materiału i obowiązków, które trzeba zrealizować, ale jest to jakby rzecz drugoplanowa. Pójście do tego liceum zmieniło moje postrzeganie szkoły i uświadomiło, że można traktować ją faktycznie jako drugi dom

Lubimy O!MEGĘ za to, że: razem fajnie się bawimy (Piotr), nie ma zadań domowych (Piotr), bawimy się na matmie w różne zabawy matematyczne (Tymek), razem robimy w książkach (Karol), poznajemy nowe litery i są fajni nauczyciele (Matylda), są smaczne obiady (Lili), są fajne długie przerwy (Maria).

Aleksy (klasa Science)

Grupa 0-1

Klasa SCIENCE

Opiekunem merytorycznym klasy SCIENCE i koordynatorem kadry nauczycielskiej jest Beata Dudzińska-Bajorek – chemiczka, pasjonatka nauk przyrodniczych, pracowniczka naukowa, na co dzień badająca obszar zdolności adaptacyjnych mikroorganizmów. Jak sama przyznaje, jej głównym celem jest rozwinięcie w O!MEGA Licealistach pasji odkrywania najbardziej interesujących ich obszarów szeroko pojętych przedmiotów „ścisłych”.

W codziennej pracy w szkole bez trudu podważa teorię, że kierunki techniczne, projektowe i przyrodnicze zarezerwowane są jedynie dla ludzi z predyspozycjami i udowadnia, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia dla się przekazać w jasny, ciekawy i angażujący sposób.

Interesuje Cię liceum w O!Mega Szkole?

Czytaj więcej na http://omegaliceum.edu.pl

Mówili o nas

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?